Kobiecy dream-team w MKL Toruń!

Kobiecy dream-team w MKL Toruń!

Miniona niedziela była bezprecedensowa dla toruńskiego kobiecego maratonu. Trzy zawodniczki jednego klubu – MKL Toruń – pobiegły jednego dnia wynik sumujący się w okolicach 7:45.
Podczas 46. Maratonu Dębno, będącym jednocześnie 39. PZLA Mistrzostwa Polski w Maratonie Kobiet, tytuł mistrzowski wywalczyła Aleksandra Brzezińska z Bydgoszczy, która w swoim debiucie na królewskim dystansie uzyskała czas 2:34:51. Brązowy medal zdobyła Andżelika Dzięgiel-Poślada z wynikiem 2:42:15. Natomiast inna zawodniczka MKL Toruń – Karolina Nadolska ukończyła na trzecim miejscu maraton w Hanowerze, gdzie uzyskała najlepszy tegoroczny rezultat 2:27:43. Polka tym wynikiem wypełniła minimum IAAF na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio.
Oczywiście trudno mówić, by to trzy torunianki zaprezentowały się tak rewelacyjnie – tylko Andżelika związana jest z Toruniem, natomiast Ola Brzezińska mieszka w Bydgoszczy i trenuje u trenera Ryszarda Marczaka (r.ż. 2:12:44) a trenerem Karoliny Nadolskiej jest jej mąż Zbigniew Nadolski (r.ż. 2:11:57).
MKL Toruń kontraktuje różnych zawodników i licencja PZLA tych zawodniczek przypisana jest do MKL Toruń, który jest wśród klubów posiadających licencje PZLA (do klasyfikowania w oficjalnych zestawieniach, przynależności do kadry, reprezentacji Polski i wynikających stąd ewentualnych profitów konieczne jest posiadanie aktualnej licencji przez zawodnika i przez klub). W bazie PZLA figuruje torunianin Marian Gęsicki jako trener Oli Brzezińskiej i Karoliny Nadolskiej.
MKL Toruń reprezentują też m.in. Tomasz Szymkowiak (pięciokrotny Mistrz Polski na 3.000m z przeszkodami i trzykrotny na 10.000m) czy Piotr Bętkowski.
Tutaj wszyscy zawodnicy MKL: https://statystyka.pzla.pl/baza/?wojew=KPO&file=Zawodnicy&NrKlubuA=1673
pozostałe linki:
https://biegowe.pl/2019/04/debiut-na-medal-aleksandra-brzezinska-mistrzynia-polski-w-maratonie.html
https://biegowe.pl/2019/04/karolina-nadolska-na-podium-haj-hannover-marathon.html
zdjęcie w nagłówku z profilu Aleksandry Brzezińskiej na FB