Ranking toruńskich maratonczyków 2018

Ranking toruńskich maratonczyków 2018

Po raz kolejny dzięki fantastycznej pracy Zbyszka Gęsickiego możemy szukać swoich nazwisk na liście najlepszych wyników toruńskich biegaczy na dystansie maratonu. Ranking obejmuje toruńskich biegaczy, którzy ukończyli przynajmniej jeden atestowany maraton i klasyfikuje biegaczy mieszkających na terenie miasta i powiatu toruńskiego, bądź reprezentujących Toruń. Źródłem wyników są oficjalne komunikaty wysłane przez organizatorów lub ostateczne wyniki zamieszczone na stronach internetowych.

W 2018 roku maraton przebiegło równe 200 osób, to o 7 mniej niż w roku ubiegłym. Granicę 3h pokonało w tym roku 12 biegaczy (o dwóch mniej). Najlepszy w tym roku okazał się Kamil Leśniak, który na Teneryfie osiągnął wynik 2:36:00. Na szczególne uwzględnienie zasługuje rezultat Andżeliki Dzięgiel – 2:41:57 osiągnięte w Poznaniu daje jej trzecie miejsce w rankingu i jest to najlepszy kobiecy rezultat w historii toruńskiego maratonu (i jednocześnie jest to dziesiąty wynik w Polsce w 2018 roku). Trzeba też wspomnieć Krzysztofa Bartkiewicza, który po raz 21 znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu oraz Kazimierza Musiałowskiego, który biega maratony już od 36 sezonów!

W poprzednim rankingu w czołówce dominowali czterdziesto- i pięćdziesięciolatkowie, w 2018 roku pojawiły się nazwiska Macieja Ciesielskiego (1994), zdobywcy tytułu Mistrza Polski Lekarzy w Maratonie – 2:49:14 i Macieja Tomaszewskiego (1988), który udanie debiutował w Gdańsku – 2:54:57. Cieszy też, że coraz szybciej biegają dziewczyny, aż sześć spośród nich pokonało barierę 3:30 w roku 2018. Jako ciekawostkę można wspomnieć świetny wynik Sławka Foremskiego, który w Toruniu pchając wózek ze swoim synem Jurkiem zanotował wynik 3:12:19.

Brawa oczywiście dla wszystkich, którzy uporali się choć raz z królewskim dystansem w 2018 roku.

Ranking toruńskich maratończyków 2018

W przypadku uwag i korekt prosimy o maila na adres info@bieganie.torun.pl oraz geszbi@neostrada.pl

zdjęcie w nagłówku z profilu Andżeliki Dzięgiel na FB, aut. Mikołaj Pietz