XXIV Bieg Szlakiem Męczeńskiej Drogi ks. J. Popiełuszki

XXIV Bieg Szlakiem Męczeńskiej Drogi ks. J. Popiełuszki

9 października 2016 r. odbędzie się XXIV Bieg Sztafetowy i Maraton Szlakiem Męczeńskiej Drogi Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki z Bydgoszczy do Górska k/Torunia. Celem biegu jest oddanie hołdu bł. księdzu Jerzemu Popiełuszce, przybliżenie biegaczom Jego ostatniej męczeńskiej drogi, oraz propagowanie aktywnego trybu życia poprzez sport – bieganie.

Tegoroczny bieg rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 09.00 w Parafii Świętych Polskich Braci Męczenników ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 3 w Bydgoszczy. Po zakończeniu Mszy świętej będzie miało miejsce złożenie wiązanek przed obeliskiem upamiętniającym bł. ks. Jerzego. Start maratonu i sztafety o godz. 10.15 z placu przy kościele. Zawodnicy pobiegną ulicami; Ks. Biniaka, Wybieg, Majora Hubala-Dobrzańskiego, Szpitalną, Wojska Polskiego, Chemiczną, Hutniczą, Toruńską, Sporną, Fordońską, DK 80 przez most fordoński i dalej w kierunku Torunia do Górska. Trasa Biegu ma długość 42 kilometry i jest podzielona na 4 etapy po 10 km. Ostatni odcinek ok. 2 km wszy­scy uczestnicy pokonują wspólnie. Bieg zakończy się w Centrum Edukacji Młodzieży im. Ks. J . Popiełuszki w Górsku k/Torunia.

Organizatorami Maratonu i Biegu Sztafetowego jest Ruch Światło-Życie diecezji bydgoskiej, Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy i Region Bydgoski NSZZ „Solidarność”.

- Mam nadzieję, że połączenie sztafety z maratonem stworzy szansę na udział w tym biegu maratończykom. Dodatkową zachętą do udziału w tym biegu, będzie ofiarowanie swojego trudu i modlitwa podczas biegu, w intencjach własnych lub innych osób. Znam wielu biegaczy, którzy łączą modlitwę z bieganiem i to jest właśnie bieg dla nich. – powiedział Tomek Białkowski z DK, biegacz i współorganizator maratonu.

Zapisy na bieg do 30.09,2016r przez stronę Maraton Popiełuszki