Po szóstym biegu przełajowego Grand Prix Torunia

Po szóstym biegu przełajowego Grand Prix Torunia

14 września odbył się szósty, przedostatni w tym roku, bieg z cyklu Grand Prix Torunia. Tym razem w biegu głównym wzięło udział 66 osób.

Dobre warunki sprzyjały szybkiemu bieganiu Na sześciokilometrowej trasie zwyciężył Damian Kłopotek z drugim w tym roku rezultatem – 20:11 (rekord trasy to 19:39, uzyskane w III edycji) przed Bartkiem Mechlińskim, który ustanowił swój nowy Personal Best – 20:29 oraz przed Maciejem Tomaszewskim, który także zanotował swój najlepszy wynik na tej trasie (20:53). Wśród dziewczyn najszybsza była Ania Arseniuk, także z kobiecym rekordem trasy 23:02, przed Ewą Szmechtig-Gauden (27:47) i przed Niką Tarnowską (28:27). W rywalizacji drużynowej pierwsze rozstrzygnięcia – bardzo dobry wynik zanotowali Nadaktywni i można uznać, że zapewnili sobie zwycięstwo w drużynówce. CSAiU Toruń powrócili na drugi stopień podium, ale o podium będą też walczyć teamy T.S. Opatrunki, Podgórz Toruń Puls Taxi i Ryżowe Bolki.

Wyniki VI edycji Grand Prix Torunia (14.09.2016 r.)

Klasyfikacja generalna (indywidualnie) po sześciu biegach

Wyniki klasyfikacji drużynowej (po sześciu biegach)

Podsumowanie klasyfikacji w kategoriach wiekowych

Zdjęcia Zdzisława Wiśniewskiego

Relacja na TVP3 Bydgoszcz

Ważna informacja – termin ostatniego biegu w tym roku ulega zmianie! Zawody pierwotnie miały się odbyć 8 października, nowy termin został wyznaczony na sobotę 15 października, godzina bez zmian (11:00, ok. 17:40 – bieg główny).

Podsumowanie Grand Prix Torunia w biegach przełajowych w sezonie 2016 odbędzie się 8 listopada (wtorek) w Restauracji Speedway na Motoarenie. Początek gali o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcie w nagłówku – Zdzisław Wiśniewski