Mokry 13 Cracovia Maraton

Organizacja 13 Cracovia Maraton (18 maja 2014) była dużym wyzwaniem dla organizatorów, którzy musieli zmierzyć się z obfitymi opadami deszczu, falą powodziową na bulwarach wiślanych i koniecznością zmiany trasy niemal w ostatniej chwili. Tym niemniej, internetowe opinie o ostatniej edycji krakowskiego maratonu są bardzo pozytywne, podkreśla się dobrą organizację a przeniesienie startu i mety na Stary Rynek komentowane jest jako „strzał w dziesiątkę”. Impreza odnotowała także kolejny rekord frekwencji – 5.378 osób ukończyło dystans maratonu (który był głównym, ale nie jedynym biegiem podczas imprezy).

Z Torunia najlepszy wynik osiągnął Andrzej Gaik – 3:05:44, co dało mu 172 pozycję (klasyfikacja prowadzona według czasów netto, oprócz pierwszych 50 na mecie). Na dalszych pozycjach przybiegli:

Karol Dolecki (5048) – 5:00:19

Przy okazji warto odnotować, że Krzysztof Bartkiewicz startował 5 maja w maratonie w Belfaście w Irlandii Północnej, gdzie zajął siódme miejsce z czasem 2:39:40 (tutaj wpis na blogu na maratonypolskie.pl).

W miniony weekend odbył się również Półmaraton Lwa w Tarnowie Podgórnym, niedaleko Poznania, gdzie świetnie zaprezentowała się Andżelika Dzięgiel, która zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji kobiet z czasem 1:22:12. W Półmaratonie Lwa startowali też: Paweł Modrzyński – 1:47:34 oraz Piotr Marcinkowski – 2:09:46 (czasy netto).

Z kolei w XII Biegu Europejskim w Gnieźnie na dystansie 10 km udanie wystartował Piotr Bętkowski, który zajął 11 miejsce w generalce z czasem 33:47. Toruń reprezentowali również: Michał Ślot (51:19), Tomasz Chwiałkowski (52:59) i Mariusz Zacharewicz (58:07).

W rozegranych w Bielsku Białej, w ramach 22 Biegu Fiata, Mistrzostwach Polski Kobiet na 10 km, Aleksandra Brzezińska, reprezentująca MKL Toruń, zajęła szóste miejsce z czasem 36:01. Tytuł mistrzyni Polski przypadł Iwonie Lewandowskiej (LKS Vectra Włocławek, 33:22), srebrny medal dla Katarzyny Kowalskiej (LKS Vectra Włocławek, 33:47) a brąz dla Moniki Drybulskiej (WKS Grunwald Poznań, 34:21).