Nowy sezon BiegamBoLubię już od 22 marca

Nowy sezon BiegamBoLubię już od 22 marca

Już w najbliższą sobotę (22 marca 2014 roku) rozpocznie się 3. edycja akcji społecznej Biegam Bo Lubię Toruń! Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w cosobotnich zajęciach sportowo-rekreacyjnych na Stadionie Miejskim!

Organizatorem akcji BiegamBoLubię jest FUNdacja BIEGanie. W każdą sobotę o godz. 9.30 na stadionach 80 polskich miejscowości odbywają się bezpłatne zajęcia dla wszystkich chętnych – zarówno dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, jak i dla tych, co już pierwsze kroki mają dawno za sobą. Patronatem nad akcją objął także Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Celem akcji BiegamBoLubię jest pokazanie, że bieganie jest sportem dostępnym dla wszystkich, źródłem radości i doskonałego nastroju, dzięki uwalnianiu endorfin (hormonów szczęścia), a także świetnym pomysłem na rodzinne spędzanie czasu wolnego. Akcja ta skierowana jest do szerokiego grona osób, bez żadnych ograniczeń.

Na zajęciach każdy poprzez aktywny sobotni wypoczynek odnajdzie relaks i odprężenie. Nasze spotkania traktujemy jako zabawę. Nikt nikogo nie zmusza do ciężkich treningów, bo nie taki jest cel tej akcji. Poza rekreacyjnym bieganiem, któremu zazwyczaj towarzyszą rozmowy i uśmiechy, również prawidłowo rozciągamy wszystkie partie mięśni. Rozciąganie jest bardzo ważne, a niestety rzadko biegacze wykonują jakiekolwiek ćwiczenia statyczne, czy dynamiczne. Ponadto ćwiczymy rytmikę na płotkach, sprawdzamy swoją kondycję na wiosennym i jesiennym teście Coopera, a w Dzień Matki i Dzień Dziecka mamy wyjątkowe zajęcia pełne zabaw i gier – można powiedzieć „z lat dziecięcych” – relacjonuje Andżelika Dzięgiel, koordynatorka akcji w Toruniu.

Zachęcamy również do obejrzenia filmu promującego BiegamBoLubię w Grodzie Kopernika (Toruń24.tv)

szczegółowe informacje na temat akcji na profilu na Facebooku