Ranking toruńskich biegaczy 2012 – półmaraton

Ranking toruńskich biegaczy 2012 – półmaraton

2012 rok już za nami – czas na podsumowania. Udało mi się opracować kolejny ranking toruńskich biegaczy, który zestawia najlepsze wyniki uzyskane w biegach ulicznych na dystansie 21,0975 km w 2012 roku. Podobnie jak w przypadku zestawienia maratonów, także w tym przypadku podstawowym kryterium, według którego powstał ranking, jest atest trasy. Aktualne zestawienie atestowanych „połówek”, w ujęciu kalendarzowym, zamieszczam tutaj. Może być ono pomocne przy planach na ten sezon, daty rozegrania tych biegów w tym roku zapewne będą zbliżone. W rankingu uwzględnione są wyniki z wszystkich imprez objętych tabelą.

W rankingu nie ma popularnego wśród torunian Półmaratonu Św. Mikołajów – trasa ta przeprowadzona w większości jest po drogach nieutwardzonych i w związku z tym nie można tam przeprowadzić atestacji i zweryfikować długości trasy zgodnie z procedurami PZLA. W 2012 roku sami organizatorzy przyznali, że trasa była krótsza o ok. 400-500 m i wyniki te nie mogą być porównywane z uzyskanymi na biegach atestowanych. W rankingu nie ma też wyników z Półmaratonu Ku Słońcu w Łubiance oraz Półmaratonu w Brąchnowie w ramach Tour The Run. Podane czasy są czasami netto, w przypadku pomiarów netto i brutto.

Ranking toruńskich biegaczek i biegaczy za 2012 rok – półmaratony (trasy atestowane)

Ranking najlepiej mogą zweryfikować sami zainteresowani, jeśli ktoś ma uzupełniające informacje, to proszę o nadesłanie ich na adres: info@bieganie.torun.pl. Na stronie dostępny jest też ranking maratonów za 2012 rok autorstwa Zbyszka Gęsickiego, lada dzień podlinkowana zostanie ostateczna wersja.