Run Torun – galerie zdjęć

Trzeba przyznać, że niedzielny Run Torun był świetnym debiutem organizacyjnym stowarzyszenia „Run To Run”. Bardzo atrakcyjna trasa, począwszy od nowoczesnych CH Plaza i Motoareny (brawa za pomysł przebiegnięcia przez tor!), przez parkowe Bydgoskie Przedmieście aż po brukowe uliczki Starego Miasta – to mogło się podobać zarówno mieszkańcom Torunia, jak i przyjezdnym biegaczom. Muszę też przyznać, że medal jest jednym z najładniejszych, jaki mam w swojej kolekcji. Atrakcje przygotował też sponsor techniczny biegu, firma Puma: w ramach akcji promocyjnej można było ścigać się na 100m w okolicach 5 km, jak i na specjalnej krótkiej trasie na Rynku Nowomiejskim. Pod względem organizacyjnym był to świetnie przygotowany bieg, poza drobiazgami – jak wiadomo, nie dogodzi się wszystkim i organizatorzy nie unikną komentarzy, że „tasiemka od medalu była trochę za krótka”, jak można było dziś przeczytać na forum internetowym. ;-) . Wszystkie pozytywne wrażenia muszą jednak ustąpić wspomnieniom ekstremalnych warunków, jakie panowały na trasie biegu. Ukrop lejący się z nieba w niedzielę sprawił, iż nie tylko trudno było uzyskać wyśrubowane wyniki – niestety sporej grupie biegaczy trzeba było udzielić pomocy medycznej ze względu na zasłabnięcia i utratę przytomności. Mamy nadzieję, że wszyscy wrócą do zdrowia i będą mogli dalej „biegać ze zdrowiem”.
W zawodach zwyciężyli Kenijczycy: Paul Kemboi (30:16) przed Johnem Tanui (30:29), trzeci był Damian Kabat (31:10). W czołówce przybiegli również: K. Bartkiewicz (6 miejsce, czas: 34:24), B. Wiligalski (9, 35:24), K. Leśniak (11, 35:40), P. Bętkowski (12, 36:06), P. Kokocki (14, 37:25), M. Drogorób (17, 38:40). Wśród Pań podium zajęły: Dominika Stelmach (która bieg pokonała w kapeluszu (39:20) ;-) , Joanna Schab (39:57) i Andżelika Dzięgiel (42:20). Drużynowo zwyciężyła ekipa Puma Running Team, przed KM Truchcik Łubianka i 4Run Piła.