Po szóstym biegu Grand Prix Torunia 2011

Wrześniowa edycja toruńskiego przełajowego Grand Prix odbyła się 14 września tradycyjnie na trasie przy ul. Gagarina. W ten słoneczny jesienny dzień na starcie biegu głównego na dystansie 7.500 m stanęło 59 osób. Wśród nich najszybszym okazał się Łukasz Zimmer z KM Truchcik Łubianka (25:12), który zwyciężył z dużą przewagą nad klubowym kolegą Łukaszem Łukaszewskim (26:48) i Januszem Woźniakiem reprezentującym KW PSP Toruń (27:19). Wśród Pań zwyciężyła Anna Arseniuk (29:03) przed Ewą Kowalską (32:27) i Aliną Podbielską (34:54). Ta edycja Grand Prix Torunia miała charakter międzynarodowy – na 13 miejscu zawody ukończył Hiszpan Alejandro Garcia. ;-) Swego czasu na tej trasie pojawiał się również student z Finlandii Magnus Hellstroem.
Wyniki szóstego biegu Grand Prix Torunia – 14 września 2011 roku
Po rozegraniu sześciu edycji tegorocznego Grand Prix Torunia do zakończenia cyklu pozostał jeden bieg, który odbędzie się 5 października. W tej chwili 35 osób ma zaliczone 5 biegów konieczne do tego, by zostać sklasyfikowanym. Na prowadzeniu obecnie jest Łukasz Łukaszewski, który ma niemal 4 minuty przewagi nad Adamem Mielczarkiem i kolejne 3 minuty nad Krzysztofem Góralskim. Jednak trzeba zwrócić uwagę, iż o zwycięstwo w całym cyklu będzie musiał ostro walczyć z Łukaszem Zimmerem (jeśli ten stanie na starcie biegu w dn. 05.10; obecnie zaliczone 4 starty Grand Prix w tym roku), do walki o podium może się również włączyć Andrzej Gaik (także 4 starty w 2011 roku).