85 Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce

Podczas zakończonych w niedzielę 2 sierpnia 2009 r. 85 Mistrzostw Polski Seniorów w lekkiej atletyce barw MKL Toruń broniło troje reprezentantów. Największe nadzieje można było wiązać z występem Grzegorza Kalinowskiego, który kilkoma tegorocznymi wynikami pokazał, że stać go na dobry wynik także w biegu seniorskim. W biegach na dystansie 1500 m zrezygnowano z eliminacji, w finałowym starcie, który odbył się przy temperaturze przekraczającej 30 st. C, nasz reprezentant zajął 12 miejsce z czasem 3:56.94. Medale rozdzielili pomiędzy siebie: Kamil Zieliński (KB Sporting Międzyzdroje, 3:50.51), Łukasz Parszczyński (MKS Polonia Warszawa, 3:50.75) i Bartosz Nowicki (WKS Śląsk Wrocław, 3:51.24). Na dystansie 400 m ppł. startowała Dagna Wleklińska. W swoim biegu eliminacyjnym zajęła czwarte miejsce ustanawiając swój nowy rekord życiowy – 61.13. Mimo świetnego wyniku, nie udało się jej jednak awansować do finału. Na dystansie 5000 m kobiet MKL Toruń reprezentowała Andżelika Dzięgiel, która także swój występ może zaliczyć do udanych. Zajęła 16 miejsce z wynikiem 17:57.08, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie na dystansie 5000 m, a gorszym od rekordu życiowego z zeszłego sezonu zaledwie o 1,5 sek.
Pełne wyniki dostępne na stronie PZLA.
——————————————————————-
Wieści z bieżni – news z dn. 30.07.2009 r.:
Nie powiodła się wyprawa Grzegorza Kalinowskiego do Nowego Sadu, gdzie odbywały się Mistrzostwa Europy Juniorów. Jedyny reprezentant toruńskiego MKL zajął siódme miejsce w swoim biegu eliminacyjnym z czasem 3:54.12 i nie awansował do finału. Z Serbii polska reprezentacja wróciła z siedmioma medalami, czterema srebrnymi i trzema brązowymi, co dało jej 15 pozycję w klasyfikacji medalowej (i czwarte w klasyfikacji punktowej z dorobkiem 90 pkt.).
oomNatomiast młodzi lekkoatleci toruńskiego MKL-u wrócili z Krakowa, z XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich, z dwoma medalami. OOM, która jest jedną z ważniejszych imprez juniorskich, odbyła się w dniach 24-26 lipca br. Na podium stanęły dwie sprinterskie sztafety 4×100 m. Dziewczyny w składzie Anna Błaszkowska (podopieczna trenera Mariana Gęsickiego), Monika Piechowska, Paulina Zdrojewska i Zuzanna Kalinowska (podopieczne Gabriela i Bogumiła Mańkowskich) wywalczyły złoty medal przybiegając na metę w czasie 47.94, przed drużynami MKS-MOS Wrocław i SL-WKS Zawisza Bydgoszcz. W finałowym biegu mężczyzn zwyciężyła drużyna AZS-AWF Wrocław, przed MKL Toruń (43.61), na trzecim miejscu przybiegli zawodnicy MUKS Płock. Skład męskiej sztafety MKL: Michał Hulisz (trener Jacek Butkiewicz), Filip Drozdowski, Michał Wierzbowski i Patryk Blumkowski (trener Marian Gęsicki).
Sprinterzy MKL zajęli też wysokie miejsca w pozostałych konkurencjach: Michał Wierzbowski był czwarty w biegu na 400 m ppł (54.39). W biegu 110 m ppł w finale A Michał Hulisz zajął czwarte miejsce (14.85; rekord życiowy w biegu eliminacyjnym: 14.79) a Filip Drozdowski piąte (14.96). Także piąte miejsce zajęła Zuzanna Kalinowska w finale A biegu na 100 m (12.39). Męska sztafeta 4×400 m przybiegła na siódmej pozycji z czasem 3:30.31 (M. Hulisz, M. Wierzbowski, M. Przystalski, P. Blumkowski). Punktowane miejsca zajęły również: Paulina Zdrojewska – przybiegła na ósmej pozycji w finale A biegu na 100 m ppł. (14.87) – i Anna Błaszkowska, pierwsza w finale B biegu na 400 m (58.24). Łącznie zawodnicy MKL Toruń zdobyli 47 punktów i zajęli wysokie 9 miejsce w rywalizacji punktowej tegorocznej OOM.
W najbliższy weekend (31.07-02.08.) odbędą się natomiast na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy Mistrzostwa Polski Seniorów, organizowane przez Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki. W imprezie seniorskiej reprezentacja toruńskiego klubu nie jest już tak liczna. Barw toruńskiego MKL będą bronić: Andżelika Dzięgiel w biegu na 5000 m (SB – najlepszy tegoroczny wynik – 18:19.95), Dagna Wleklińska w biegu na 400 m ppł (SB 61.47) i Grzegorz Kalinowski w biegu na 1500 m (SB 3:45:91). Wstęp na zawody jest bezpłatny – zachęcamy do wyjazdu do Bydgoszczy i kibicowania. Biegaczom życzymy powodzenia!