Liga Biegaczy Amatorów – zaproszenie do Włocławka

Liga Biegaczy Amatorów – zaproszenie do Włocławka

Paweł Zawadzki i włocławskie stowarzyszenie WKB Maratończyk zapraszają na kolejne biegi z cyklu Liga Biegaczy Amatorów:

„Włocławski Klub Biegacza Maratończyk to nowe Stowarzyszenie organizujące cykl imprez biegowych pod nazwą Liga Biegaczy Amatorów.
Liga w sezonie biegowym 2009 składa się z cyklu 10 biegów rekreacyjnych rozgrywanych w dwóch rundach: wiosennej (od marca do czerwca) i jesiennej (od września do listopada). Do punktacji generalnej zaliczane są wszystkie biegi w edycji, jednak sklasyfikowani będą jedynie ci zawodnicy, którzy wezmą udział w co najmniej 4 biegach.
Celem organizowania Ligi jest przede wszystkim mobilizacja społeczeństwa, głównie dzieci i młodzieży, do utrzymywania oraz podnoszenia sprawności fizycznej. W ramach organizowanej Ligi cyklicznie odbywają się na terenie Włocławka biegi dorosłych oraz dzieci i młodzieży, które cieszą się coraz większą popularnością. Włocławska Liga jest idealną okazją, by w przyjaznej atmosferze i motywującej grupie zacząć regularnie uprawiać najprostszą formę aktywności ruchowej w stolicy Kujaw.
Najbliższa impreza biegowa rundy jesiennej odbędzie się 19 września we Włocławku na stadionie Przylesie – serdecznie zapraszamy mieszkańców Torunia i okolic.
Więcej informacji na temat organizowanych imprez, Regulamin Ligi, zdjęcia oraz mapy tras dostępne są na stronie Stowarzyszenia www.wkb.w3wl.pl oraz pod adresem email wkb.maratonczyk@gmail.com
Serdecznie Zapraszamy”