Wyniki V edycji Grand Prix Torunia (17.06.2009 r.)

W środę, 17. czerwca odbyła się piąta edycja, z siedmiu zaplanowanych, Grand Prix Torunia w biegach przełajowych. Zgodnie z tradycją, piąty bieg tego cyklu kończy pierwszy, przedwakacyjny etap zmagań, a zawodnicy na tej trasie spotkają się dopiero we wrześniu. Tym samym poznalismy też pierwsze osoby, które z pewnością zostaną uhonorowane na koniec cyklu, gdyż – przypomnijmy – do klasyfikacji końcowej branych jest pod uwagę 5 najlepszych wyników i przynajmniej 5 edycji należy ukończyć, by zostać sklasyfikowanym w Grand Prix Torunia 2009.

Stali uczestnicy biegu, jak również organizatorzy, z pewnością zaskoczeni byli tłumem chętnych stojących w kolejce do zapisów. Sprawcami zamieszania byli trenerzy i młodzi zawodnicy (wśród nich spora grupa dziewcząt) juniorskiej drużyny hokeja na lodzie MKS Sokoły Toruń, którzy w dużej liczbie zasilili tego dnia szeregi biegaczy. Frekwencja, zarówno w biegach młodzieżowych, jak i w biegu głównym, wzrosła dzięki temu niemal dwukrotnie. Sprawiło to początkowo trochę kłopotów organizacyjnych (m.in. z zabezpieczeniem trasy, która stałym uczestnikom jest doskonale znana), z których jednak organizatorzy przy pomocy hokejowych trenerów szybko wyszli obronną ręką.

Bieg główny na dystansie 7500 m wygrał, z dużą przewagą nad pozostałymi biegaczami, Krzysztof Bartkiewicz startujący w tym cyklu w barwach OMB TKKF „Rekreacja” Toruń. Jego czas to 24:14. Drugi na metę z czasem 25:35 przybiegł Magnus Hellstrom, Fin przebywający obecnie w Polsce – był to już jego drugi start w toruńskim Grand Prix. Trzecie miejsce zajął Łukasz Zimmer (LUKS Inowrocław/Toruń) – 25:49. Kolejne pozycje zajęli: Piotr Szymański (25:58), Marcin Ziółkowski (26:35), Witold Orcholski (27:18). Wśród Pań najlepsza była, po raz kolejny, Anna Arseniuk (Torec Toruń/Zławieś Wielka, 32:37), za nią uplasowała się Ewa Kowalska (Govena/OMB Rekreacja Toruń, 33:44), trzecie miejsce zajęła Alina Podbielska (KM UMK/Rekreacja Toruń, 35:30), a czwarte Katarzyna Szadkowska (KM UMK Toruń, 36:55). Łącznie w biegu głównym wystartowało 88 osób.
Pełne wyniki V edycji Grand Prix Torunia.