Mistrzostwa Polski Weteranów w Maratonie – Lębork

Lębork w tym roku po raz osiemnasty gościł uczestników XVIII Maratonu Ekologicznego im. Tomasza Hopfera. Maraton ten cieszy się szczególnym uznaniem wśród biegaczy z całego kraju nie tylko ze względu na świetną organizację i niezwykłą atmosferę – bieg ten to jednocześnie prestiżowe Mistrzostwa Polski Weteranów w Maratonie, które odbyły się już po raz dwudziesty trzeci. W ramach lęborskiego maratonu odbyły się również V Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Maratonie. W niedzielę 21 czerwca 2009 r. na starcie stanęło ponad 200 zawodników gotowych zmierzyć się z wymagającą trasą.
Miło nam poinformować, że zwycięzcą XVIII Maratonu Ekologicznego został Tomasz Drąg z Klubu Maratońskiego Truchcik Łubianka, który pokonał trasę w czasie 2:27:49! Wyprzedził on nieznacznie Ukraińca Walerego Dekanenkę (2:28:00, SK Kovel), a na trzecim miejscu na mecie zameldował się Marek Dzięgielewski z Płońska (2:36:03, KB im. Piotra Sękowskiego). Znakomity rezultat osiągnął także Paweł Szymandera z Torunia, który zajął piąte miejsce i zwyciężył wśród trzydziestolatków, uzyskując czas 2:38:09. Mistrzynią Polski została natomiast Arleta Meloch z Olimpii Grudziądz (2:44:12, 11 miejsce w klasyfikacji generalnej), dla której był to już kolejny sukces w ostatnim czasie. Przypomnijmy, iż Arleta wygrała dwa tygodnie temu Maraton Metropolii Bydgoszcz-Toruń, bijąc swój rekord życiowy, a w przeddzień maratonu lęborskiego zwyciężyła w Półmaratonie Unisławskim bijąc rekord trasy!

Z Torunia i okolic w XVIII Maratonie Ekologicznym udział wzięli:
1 Tomasz Drąg (KM Truchcik Łubianka, Chełmno) 2:27:49, kategoria wiekowa M-2 (1. miejsce)
5 Paweł Szymandera (niezrzeszony, Toruń) 2:28:09, M-3 (1.)
102 Sławomir Katryński (Karoes Toruń) 3:46:23, M-5 (25.)
106 Stanisław Majcher (niezrzeszony, Golub-Dobrzyń) 3:48:37, M-8 (4.)
135 Jacek Łączny (Nova Trading, Osiek nad Wisłą) 3:58:51, M-4 (18.)
158 Jan Majcher (niezrzeszony, Toruń) 4:20:24, M-7 (14.)