XIV Bieg Uliczny Kowalewo Pomorskie

Po rocznej przerwie do kalendarza biegowego wrócił ceniony bieg w Kowalewie Pomorskim na dystansie 10 km. W sobotę 30 mają 2009 roku na starcie XIV Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego stawiło się ponad 150 biegaczy z całej Polski. W tym roku mieliśmy okazję biec po nowej trasie – tym razem w kierunku Okonina. Po raz kolejny uczestników biegu powitała deszczowa pogoda, nie przeszkodziło to jednak uzyskaniu dobrych wyników.

Nie zawiódł faworyt zawodów, Marcin Fehlau. Torunianin z pochodzenia, zamieszkały obecnie w Poznaniu zwyciężył ze znakomitym czasem 30:40. Drugi na mecie zameldował się Kamil Sieradzki reprezentujący barwy WKS Zawisza Bydgoszcz (30:51), a trzecie miejsce z czasem 32:00 zajął Marek Wojtas (Tucholanka Tuchola). Zawodów nie ukończył jeden z faworytów do podium, bydgoszczanin Błażej Brzeziński.

Na podkreślenie zasługuje znakomita organizacja biegu. Gwarantem wysokiego poziomu tego biegu od wielu lat pozostaje Bogdan Oskwarek, trener lekkiej atletyki i nauczyciel, którego wspierają władze Kowalewa Pomorskiego i sponsorzy.