Mityng Enea Cup w Bydgoszczy

Mityng Enea Cup w Bydgoszczy

Już w środę wielkie święto dla pasjonatów lekkiej atletyki. Za dwa dni na Stadionie Miejskim im. Zdzisława Krzyszkowiaka (ul. Gdańska 163) w Bydgoszczy odbędzie się IX Festiwal Lekkoatletyczny Enea Cup 2009.

Do Bydgoszczy przyjedzie co najmniej kilkunastu medalistów ostatnich igrzysk w Pekinie. Zdaniem dyrektora generalnego bydgoskiej imprezy, Krzysztofa Wolsztyńskiego, największą gwiazdą mityngu będzie Kenijka Pamela Jelimo, złota medalistka z Pekinu na 800 m i rekordzistka świata juniorów (1:54:01). W konkurencjach biegowych z pewnością emocjonujące pojedynki będziemy oglądać m.in. w biegu na 100 m przez płotki kobiet, gdzie rywalizować będą Michelle Perry, mistrzyni świata z Helsinek i Osaki oraz Lolo Jones, halowa mistrzyni świata z Walencji (obydwie z rekordem życiowym 12,43). Także męski bieg płotkarski dostarczy emocji: finalista IO w Pekinie Artur Noga zmierzy się ze srebrnym medalistą tych igrzysk, Amerykaninem Davidem Payne. Z kolei na dystansie 400 m przez płotki zobaczymy Marka Plawgo, który rywalizować  będzie m.in. ze znakomitym Jamajczykiem Danny’m McFarlane’m oraz reprezentantem Dominikany Felixem Sanchezem. W kobiecym biegu na 400 m przez płotki organizatorzy awizują występ rekordzistki Polski na tym dystansie  – Anny Jesień oraz Brytyjki Jany Rawlinson. W biegu na 3000 m z przeszkodami mężczyzn faworytami są  Amerykanin Brimin Kipruto (rek. życ. 8:05:89) i Kenijczyk Richard Mateelong  (8:05:96). Oprócz tego emocji z pewnością nie zabraknie w konkurencji rzutu dyskiem, gdzie wystąpią złoty i srebrny medalista ostatnich igrzysk, Estończyk Gerd Kanter oraz nasz Piotr Małachowski. Światowa czołowka rywalizować będzie także w pchnięciu kulą; wystartują tu nasz „złoty” Tomasz Majewski i dwaj Amerykanie: drugi w Pekinie Christian Cantwell i finalista igrzysk Reese Hoffa – wylicza Krzysztof Wolsztyński. Sponsorem tytularnym tegorocznego mityngu została energetyczna spółka Enea.

Bilety na mityng, który odbędzie się 10. czerwca 2009 r., można nabywać w kasach Stadionu Miejskiego w Bydgoszczy w godz. 16:00-18:00. Cena biletów wynosi w przypadku  biletu normalnego 10 zł., bilet ulgowy to wydatek zaledwie 5 zł. Początek zawodów o godz. 17:00.