Janusz Woźniak laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Torunia

Janusz Woźniak laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Torunia

We wtorek, 23 czerwca 2009 r. w Sali Wielkiej Dworu Artusa odbyła się uroczystość, podczas której Prezydent Torunia, Michał Zaleski uhonorował laureatów dorocznych Nagród Prezydenta Miasta. Co roku, w przeddzień obchodów patrona miasta, św. Jana, wyróżniane są osoby, których zasługi w szczególny sposób przyczyniają się do promowania grodu Kopernika. Wyróżnienie ma charakter indywidualny i przyznawane jest za osiągnięcia minionego roku lub za całokształt działalności w następujących dziedzinach: przedsiębiorczość, ochrona zdrowia, oświata, ofiarność i odwaga, kultura fizyczna, troska o człowieka, promocja miasta oraz kultura i sztuka.
Jednym z bohaterów uroczystości był nasz kolega z tras biegowych, Janusz Woźniak, który otrzymał tegoroczną nagrodę Prezydenta w kategorii kultura fizyczna. Janusz od wielu lat reprezentuje Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Brał udział w wielu imprezach biegowych, zarówno w Toruniu, jak i w całej Polsce. Wielokrotnie startował też w biało-czerwonych barwach podczas światowych igrzysk strażaków i policjantów, skąd zawsze wracał z medalami (nie tylko w konkurencjach biegowych). W tym roku jego osiągnięcia zostały uhonorowane przez Prezydenta Miasta. Serdecznie gratulujemy!
News na stronie internetowej Urzędu Miasta Torunia

lukpaw

na zdjęciu od lewej: Łukasz Pawłowski i Rafał Bryndal - tegoroczni laureaci Piernikowej Alei Gwiazd

Święto miasta miało w tym roku jeszcze jeden sportowy akcent. Swoją katarzynkę w Piernikowej Alei Gwiazd przed Dworem Artusa odsłonił torunianin Łukasz Pawłowski, wioślarz, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie (czwórka bez sternika wagi lekkiej). Przypomnijmy, że Łukasz ma na swym koncie także sukcesy biegowe – zajął 12 miejsce w Półmaratonie Kamusa w 2008 roku z rewelacyjnym czasem 1:23:03, ukończył także narciarski bieg Piastów.